SINDROM HRONIČNOG UMORA: Simptomi koji ukazuju da bolujete od iscpljenosti

Neke od posledica koronavirusa koje se javljaju i nedeljama nakon što ga osoba preleži, jesu umor i dugotrajna iscrpljenost.

A kako je kada godinama živite sa sindromom hroničnog umora, za Kurir televiziju je ispričala Ina Ignjatović iz Udruženja obolelih od sindroma hroničnog umora i krize svesti.

"To je multisistemsko oboljenje koje napada nervni sistem, srce i mozak, znači skoro sve organe", kaže ona i dodaje da se običan umor od hroničnog razlikuje po kontinuitetu i nemogućnosti da se čovek resetuje.

Neki od simptoma koji mogu da traju mesecima i godinama su lupanje srca, varijacije u pritisku, otkazivanje pojedinih organa, različite hronične infekcije, učestale temperature, bolovi u mišićima i zglobovima itd.

Da bi se uspostavila prava dijagnoza ovog sindoma, nekad su potrebne i godine ispitivanja.

Izvor: Kurur.rs