Sindrom hroničnog umora je obolela bolest koja vodi u invaliditet

Pandemija krunavirusa između brojnih nepoznanica koja je donela, krenula je pažnju i na problem sindroma hroničnog umora koji se sve češće javlja kod pacijenata koji su se oporavljali od kovida. Obolela osoba nije svesna od čega pate, problem ne prepoznaje ni okolina, pa čak ni lekari, nagovara profesor Branislav Milovanović koji se dvadeset godina bavio ovom bolesti.

Čini se da nam je svima jasno šta je to umor, ali kako nagovara gost Jutarnjeg programa, prof. dr Branislav Milovanović, profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, predsednik Udruženja za neurokardiologiju Srbije i šef Neurokardiološke laboratorije KBC „Bežanska kosa“, kod umora postoje različiti entiteti.

Izvor: RTS.rs